Všetko o objednávke projekčných a konzultačných prác

        Naším primárnym zameraním je projekčná a konzultačná činnosť v statike stavieb, avšak v spolupráci s odborníkmi ostatných profesií Vám radi pomôžeme v širokej škále služieb v stavebníctve ako sú:

 

a) Projektová dokumentácia - časť statika

b) Čiastkové projekty a terénne skúšky

c) Autorský dozor

d) Geológia; geotechnika

e) Komplexná projektová dokumentácia

f) Projekty organizácie dopravy + inžiniering k tomu

g) Mestské komunikácie

h) Inžiniering

i) Diamantové jadrové vŕtanie a rezanie

j) Finančné spravovanie a poradenstvo

 

Cenník

PROJEKT STATIKY

 

        Základom pre výpočet orientačnej ceny sú stavebné náklady budúcej stavby. Z predpokladaných stavebných nákladov sa stanoví  honorár podľa cenníka na výpočet ponukových cien architektonických a inžinierskych služieb Unika.

      Cena sa stanoví percentuálne z odhadnutých stavebných nákladov stavby. Pri novostavbách s priemernou zložitosťou a náročnosťou stavby sa cena projektu statiky na stavebné povolenie pohybuje v rozmedzí cca 0,35-0,5% z predpokladaných nákladov stavby, cena realizačného projektu v rozmedzí cca 0,4-0,65% z predpokladaných nákladov stavby.

 • Orientačná cena projektu statiky na nepodpivničený prízemný rodinný dom s pôdorysnými rozmermi 10m x 8m:

Cena statického posudku (projektu na stavebné povolenie): 450€

Cena dopracovania realizačného projektu statiky: 500€

 • Orientačná cena projektu statiky na vypracovanie výkresu tvaru a výstuže stropnej dosky pri zmene stropnej dosky na železobetónovú, pre strop s rozpätím do 6m, pri pôdorysnom rozmere stropu 10m x 8m:  300€

 

OBHLIADKA

 

 • Cena za obhliadku stavby za účelom ústneho zhodnotenia stavu nosných konštrukcií (autorský dozor, obhliadka pred kúpou nehnuteľnosti, na orientačné posúdenie možnosti nadstavby a iné): 25€/hod + cestovné náklady 0,50€/km (cestovné náklady v rámci Serede sú 10eur, v rámci Bratislavy sú 10eur/15eur/20eur). Min. výjazdné je 50eur.
 • Obhliadku je potrebné vopred dohodnúť (obhliadky vyžadujúce si okamžitý výjazd 40eur/hod, sviatok 40eur/hod, víkend 35eur/hod)

 

STATICKÉ POSUDKY, VÝKRESOVÁ DOKUMENTÁCIA

 

 • Zásahy do bytových domov:

·         zásah do nosnej steny: od 200eur

·         zásah do nenosnej steny: od 100eur

·         odstránenie nenosnej steny: od 100eur

·         dodatočné zabezpečenie stavebnej úpravy: od  70eur

·         výmena umakartového jadra za murované: od 100eur

 • Hodinová sadzba za posudky, grafické práce, špecifikácie, výkazy, monitoring: 15-30eur /hod
 • Geometrické  zameranie a vyhotovenie dokumentácie skutočného  stavu  budov (technická správa, pôdorysné rezy, pozdĺžne rezy, priečne rezy)

·         Vodorovné rezy:

                      Objekty s jednoduchým pôdorysom, rovné, omietnuté stropy: 1 – 2eur / 1 m2

                      Objekty s členitým pôdorysom, stropy trámové alebo klenuté: 2 – 3eur/ 1 m2

·         Zvislé rezy:

          Zvislé rezy 1 – 2eur / 1 m2

 

Počas vypracovávania projektu sú konzultácie a starostlivosť o zákazníka samozrejmosťou.

 

MERANIA (TERÉNNE SKÚŠKY) VYŽADUJÚCE SI ŠPECIFICKÉ MERAČSKÉ POMôCKY

 

 • Hodinová sadzba za meračské práce: 25eur /hod
 • Výstupy/ protokoly/ spracovanie výsledkov je naceňované individuálne podľa typu použitej metódy merania/ skúšky

 

INÉ POPLATKY

 

 • Poplatok za spôsob doručenia projektovej dokumentácie:

                ·       Osobné prevzatie – bez poplatku

                ·       Osobné prevzatie na adrese stavby/ sídla objednávateľa – poplatok je rovný cene za výjazd projektanta na miesto stavby

                ·       Slovenskou poštou – 5eur (zásielka zaslaná ako list), 15eur (zásielka zaslaná ako balík)

 • Poplatok za vytvorenie dodatočných kópií projektovej dokumentácie je určený individuálne na základe rozsahu dokumentácie. V cene projekčných prác sú započítané náklady za dodanie štyroch čiernobielych kópií. 
 • Poplatky za administratívne úkony. V prípade, že si objednávateľ služieb riadne neplní svoje záväzky voči našej firme budú mu účtované poplatky za administratívne úkony (vystavenie rovnopisu faktúry, vystavenie upomienky, vystavenie výzvy na uhradenie dlhu a pod.) vo výške 10eur/úkon.

 

ZĽAVY

 

 • Množstevné zľavy 
 • Vernostné zľavy

 

UVEDENÉ CENY SÚ BEZ DPH. CENY SÚ ORIENTAČNÉ. PRE KONKRÉTNU POŽIADAVKU VÁM RÁD VYPRACUJEM CENOVÚ PONUKU NA PROJEKT STATIKY , RESP. STATICKÉHO POSUDKU PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

 

Ako postupoveať pri objednávaní

 1. Pre potreby spracovania cenovej ponuky/ objednávky/ vypracovania projektu/ fakturácie je potrebné uviesť základné kontaktné údaje a jednoduchý popis Vašej požiadavky na vypracovanie projektu.
 2. Tieto základné informácie je nutné zaslať elektronicky na uvedené KONTAKTY. Po ich spracovaní Vám obratom bude zaslaná cenová ponuka/ objednávkový formulár / akceptácia objednávky.
 3. Vášmu projektu sa budeme venovať po dodaní všetkých požadovaných podkladov a po odsúhlasení objednávky oboma zmluvnými stranami.
 

 

Ochrana osobných údajov

            Spracovanie osobných údajov prebieha v súlade so zákonom č. 18/2018 Z.Z. o ochrane osobných údajov v platnom znení. Oboznámenie so spracúvaním osobných údajov ConsultingPB s.r.o. je dostupné   TU  .

 

 

Obchodné podmienky

            Zmluvný vzťah medzi objednávateľom a dodávateľom ConsultingPB s.r.o., ktorý nie je upravený zmluvou o dielo sa riadi podľa VOP, ktoré sú dostupné TU a Obchodného zákonníka SR.

 

Dôležité

16.03.2020 08:00
Milí priateľia a zákazníci.   Vzhľadom na situáciu spojenú s vírusom COVID 19, Vás chceme informovať o opatreniach pri výkone naších služieb súvisiacich s obhliadkou/ konzultáciou na stavbách.  Nehovoriac o dodržiavaní platných noriem a technologických predpisov, bezpečnostných smerníc...
01.01.2019 00:00
Možnosti komunikácie s nami najdete TU. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať. Prostredníctvom kontaktného formulára, emailom, telefonicky alebo osobne sa Vám budeme snažiť poskytnúť práve to, čo potrebujete. Osobnú konzultáciu je potrebné vopred dohodnúť.
01.10.2014 00:00
Preto, aby som Vám dokázal ponúknuť čo najkvalitnejšie služby, je Váš názor dôležitý. Ak máte otázky / návrhy / pripomienky neváhajte ich napísať v diskusnom fóre Otázky a odpovede  (spodná časť stránky) a ja sa budem  snažiť odpovedať / zapracovať / prispôsobiť...

Kontaktujte nás